Jaki jest uniwersalny przepis na zdrowie?

October 18, 2016

To wielka przykrość , że farmacja która miała służyć medycynie i zdrowiu, w rzeczywistości jest wielka maszynka do robienia pieniędzy. Nowoczesna opieka zdrowotna jest tylko częściowo sponsorowana przez państwo. W większym stopniu finansują ją firmy, dla których liczy się tylko zysk. Nie ma tutaj mowy  o żadnej moralności, chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Głównym ich celem jest powstrzymanie konkurencji. Dalego wszystkie alternatywne, ziołowe, naturalne metody leczenia, będą zawsze napiętnowane przez  koncerty farmaceutyczne i wyśmiewane, a sama farmacja nadal pozostanie najwięcej zarabiającym sprzedawca na rynku.

 

Jak można zadbać dziś o Zdowie, aby nie dać się wmanipulować w błędne koło ciągłego brania leków i wydawania pieniędzy na koncerny farmaceutyczne? Tak naprawdę nie ma jednej prostej rady, ponieważ na nasze zdrowie ma wpływ wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest niewątpliwie dieta i sposób odżywiania. Na to mamy wpływ, więc dbajmy o to i tym się zajmijmy.

 

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta? Przedstawię takie krótkie, uniwersalne zasady, które każdy od zaraz może zastosować:

 • Powinna być kolorowa- czyli jak najwięcej różnokolorowych warzyw i owoców ( z przewagą warzyw)

 • Powinna być urozmaicona- aby nie jeść ciągle tego samego, tylko jeść jedzenie z różnych grup

 • Nie przetworzona- czyli jak ja to nazywam z „pierwszej linii produkcyjnej”. Czyli jak mamy wybrać wędlinę naszprycowaną chemią to lepiej wybrać mięso i samemu zrobić sobie szynkę. Jak mamy kupić w sklepie przyprawę Vegetę, to lepiej samemu skomponować swój ulubiony zestaw przypraw, itd. Jedzenie jak najbardziej pierwotne, naturalne, bez konserwantów. Wiem, że pewnie większość z Was powie, że przecież teraz wszędzie są konserwanty, ale to niekoniecznie prawda. Należy zawsze czytać składy i wybierać żywność jak najbardziej ekologiczną i czystą od zanieczyszczeń chemikaliami.

 • Powinniśmy jeść jedzenie, które jest żywe- czyli takie które ma krótki termin przydatności do spożycia. Nie dziwi Was to, że np. konserw, zupki w proszku, chrupki są tak przerobione, że ważne są kilka lat się w cale nie psują? Normalna, żywa żywność, typu mięso, ryby, warzywa, po kilku dniach nadaje się do wyrzucenia. I takie jedzenie powinniśmy jeść.

 • Jedzmy takie jedzenie które ma witaminy, minerały, które da nam zdrowie i siłę. Tak naprawdę jedzenie ma spełniać funkcje, dającą nam życie a nie tylko smak. Przy wyborze pożywienia kierujmy się zdrowiem a nie tylko ładnym wyglądem czy zapachem. Zamiast pięknego ciastka tortowego z cukierni, które nic do naszego zdrowia dobrego nie wniesie, a jeszcze przybędą nam dodatkowe kilogramy, lepiej zjeść słodycz w postaci np. pysznej sałatki z malin i borówek :)

 •  

   

A Wy jaki macie sposób na dbanie o swoje zdrowie? Wybieracie dobre jedzenie czy jednak wolicie iść do apteki po tabletki?

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

tel. 506460576                 agnieszka.kecel@o2.pl

1 )Przychodnia Nex-Medical Świebodzice, Kolejowa 19- ostatni poniedziałek miesiąca

2)Przychodna Śródmieście-Biały Kamień  ul. Wysockiego 24-24 A. - wtorek

3)Przychodnia ViADENT ul. Wrocławska 16- środa, czwartek

Na konkretne godziny proszę umawiać się telefonicznie

 

 

 • Facebook Social Icon

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now